چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت

پیام مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت به مناسبت هفته ملی جمعیت

دکتر زینی وند ضمن گرامیداشت هفته ملی جمعیت (از ۳۰ اردیبهشت ماه لغایت ۵خرداد ماه) اظهار داشتند جمعیت متعادل، سالم، تحول گرا و مولد از مهمترین عوامل پویایی و اقتدار ملت‌ها و توسعه کشور می باشد و سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و نرخ باروری در سال های گذشته ابلاغ گردیده است. بالابودن کمیت جمعیت در رشد و توسعه آینده کشور حائز اهمیت بسیاری است؛ در عین حال اهمیت کیفیت جمعیت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

هرچند که افزایش شمار سالمند هر کشوری نشان از افزایش سطح امید به زندگی محسوب می‌شود اما پیر بودن جمعیت غالب یک ملت نیز پیامدهای فردی و اجتماعی فراوانی را به دنبال دارد. با بالا رفتن میانگین سنی جمعیت کشور یا با عبارتی پیر شدن جمعیت، شمار افرادی که به دلیل کهولت سن نیاز به نگهداری یا پرستاری دارند، افزایش می‌یابد.

این در حالی است که اغلب خانواده‌ها به سمت تک فرزندی حرکت کرده و عملاً فرزندی برای نگهداری از والدین وجود ندارد. با این روند نیز والدین جوان امروز، احتمالاً باید دوران سالمندی خود را در تنهایی یا در خانه‌های سالمندان سپری کنند. این موارد تنها ابعاد فردی حرکت جمعیتی به سمت سالمندی است و ابعاد اجتماعی آن عوارض بیشتری را به دنبال دارد.

همچنین ایشان تاکید کردند: روز و هفته ملی جمعیت فرصت مناسبی برای گفتمان سازی و تمرکز و اقدامات خرد و کلان کشوری است و یکی از اهداف شبکه بهداشت و درمان پاکدشت، صیانت از جمعیت و عمل به طرح پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت می باشد.                

                                                                                              


١٠:٥٥ - شنبه ١ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٨٤٩    /    تعداد نمایش : ١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران -افسریه - بزرگراه امام رضا (ع) - پاکدشت - میدان شهداء گمنام - روبروی اداره پست - شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
تلفن : 36023110- 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.