پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو خبر 
 
 


روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
پویش ملی مبارزه با سرطان
سرطان نوعی بیماری است که در آن سلول توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می‌دهد و این امر منجر به تسخیر، تخریب و فاسدشدن بافت‌های سالم می‌شود. از اجتماع این سلول‌های سرطانی و تخریب سلول‌های بافت‌های سالم توده‌ای بنام تومور ایجاد می‌شود اگر تومور به لایه‌ای محدود ختم شود و به سایر بافت‌ها سرایت نکند توده خوش‌خیم (غیر سرطانی) نامیده می‌شود و اگر تومور گسترده شود یا به‌طور بالقوه قابلیت پخش شدن و احاطه کردن سایر بافت‌ها را داشته باشد تومور بدخیم نامیده می‌شود. برخی از اشکال سرطان به سایر بافت‌ها عمدتاً از طریق خون و لنف سرایت می‌کنند و تومورهای جدیدی (متاستاز) ایجاد می‌کنند. هفته اول بهمن‌ماه به‌عنوان «هفته ملی کنترل و پیشگیری از بیماری سرطان» با شعار «با خود مراقبتی و امید سرطان قابل‌پیشگیری و درمان است» اختصاص‌یافته و هدف از بزرگداشت این مناسبت افزایش آگاهی عمومی در مورد بیماری‌های سرطانی، عوامل سرطان‌زا و راه‌های پیشگیری از آن است. سرطان‌ها از مهم‌ترین بیماری‌های غیر واگیر هستند که بار بیماری عمده‌ای را به جامعه تحمیل می‌کند.
 دوشنبه ١ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
غرفه سلامت بانوان، در مراسم جشن میلاد حضرت زینب(س)در شهرستان پاکدشت برپا شد.
روز شنبه 22 دی ماه 97 به همت واحد بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان و با هماهنگی فرمانداری شهرستان غرفه سلامت بانوان در مراسم جشنی که به مناسبت میلاد فرخنده حضرت زینب (س)و روز پرستار و همچنین بزرگداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسط حوزه بسیج خواهران ناحیه مقاومت شهرستان پاکدشت در محل کانون فرهنگی شهدای پاکدشت برپا گردید.
 يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
مراسم تقدیر از پرستاران، با حضور مسئولان شهرستان پاکدشت برگزار شد.
روز شنبه 22 دی ماه 97 همزمان با سالروز ولادت با سعادت یگانه پرستار دشت کربلا حضرت زینب سلام الله علیها، با حضور مسئولان مراسم تقدیر از پرستاران بیمارستان های شهدای پاکدشت، بیمارستان زعیم برگزار گردید. در این مراسم هادی تمهیدی فرماندار، حجت الاسلام لزومی امام جمعه پاکدشت، شیرازی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری، دکتر فتحی مدیر شبکه بهداشت و درمان، امام جمعه و بخشدار شریف آباد ، فرمانده انتظامی شهرستان و دیگر مسئولین شهرستان از پرستاران خستگی ناپذیر بیمارستان شهدای پاکدشت و بیمارستان زعیم تقدیر نمودند. دکتر فتحی در یک برنامه جداگانه با حضور در پایگاه مرکزی اورژانس 115 پاکدشت و مرکز شهید اشرفی اصفهانی از زحمات این پرستاران نیز تقدیر کردند.
 شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
مراسم تکریم و معارفه معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان پاکدشت برگزار شد.
روز شنبه 1 دی ماه 97 مراسم تکریم و معارفه معاون بهداشتی جدید شبکه با حضور دکتر فتحی مدیر شبکه بهداشت و درمان و کارشناس مسئولان ستاد شبکه در سالن جلسات این شبکه برگزار گردید. در این مراسم خانم مهندس شعبان زاده به عنوان معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی گردید و از زحمات آقای دکتر بکرانی در زمان تصدی این سمت تقدیر شد.
 شنبه ١ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی برای دانشجویان دانشگاه سماء پاکدشت انجام گردید.
روز پنج شنبه 29 آذر ۹۷ به همت واحد سلامت مدارس، نوجوانان و جوانان و با مشارکت واحد آموزش و ارتقا ی سلامت و واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان، آموزش، معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی و انجام رپید تست اچ آی وی انجام گرفت . در این جلسه آموزشی که تعداد 80 نفر از دانشجویان دختر و پسر حضور داشتند، مهندس ضیایی پور کارشناس واحد بیماری ها به تفضیل در خصوص اچ آی وی، راه های انتقال، راه های پیشگیری و رفتارهای پرخطر توضیحاتی ارایه نمودند .
 شنبه ١ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
کمیته شهرستانی کاهش مرگ و میرکودکان 1 تا 59 ماهه و نوزادی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت برگزار شد.
روز ‌شنبه 24 آذر ۹۷ کمیته شهرستانی کاهش مرگ و میرکودکان 1 تا 59 ماهه و نوزادی در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان پاکدشت برگزار شد. کمیته شهرستانی کاهش مرگ و میرکودکان 1 تا 59 ماهه و نوزادی، با حضور دکترجلالی پزشک متخصص اطفال، دکتر بکرانی معاون بهداشتی شبکه، مسئولین مراکز خدمات جامع سلامت کریم آباد، شریف آباد، کارشناسان واحدهای ستادی شبکه( بهداشت خانواده - آمار- گسترش ومبارزه بابیماریها )تشکیل شد .
 يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران -افسریه - بزرگراه امام رضا (ع) - پاکدشت - میدان شهداء گمنام - روبروی اداره پست - شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت
تلفن : 36023110- 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.